Nar, için de ki taneler kadar faydası vardır desek abartmış olmayız herhalde her derde deva olan nar her bireyin bolca tüketmesi gereken özel ve değerli bir meyvedir. Nar ülkemizin hemen hemen her yerin de bolca yetiştirilebilmektedir. Dünyada ilk 5 ülkeden biridir, Türkiye ülkemiz de geniş alan kaplamaktadır. Narın en önemli faydalarını birlikte öğrenelim;

Enerji vericidir, yapılan araştırmalar sonucun da hem fiziksel yorgunluğa hem de zihinsel yorgunluğa iyi geldiği kanıtlanmıştır. Özellikle çocuklarınıza narı sevdirin hem narı hem de nar suyu.

Kal ve damar sorunları için mükemmel etkisi vardır. Kalp ve damar sorunu yaşayan hastaların günde bir tane nar tüketmeleri kalbe ve damarlara iyi gelmekte, kanı temizlemekte, kan akışını normal seviye de tutmaktadır.

Diş ve diş etleri için doğal ilaç yerine de kullanılmaktadır. Dişlerde ki intihabı, şişkinliği oluşan yaraların iyileşmesi için mükemmel sonuç verir.
Şeker hastalarının en değerli dostudur, şeker oranını dengeler.

Kanser hastaları için önemli bir meyvedir kanserli hücrelere savaş açar. Sağlıklı bir inanın günde bir tane tüketmesi kansere yakalanmama oranını yüksek tutar.

Cilt için yararları oldukça fazladır kırışıklara, ciltteki yaralara, pullanmaya karşı oldukça iyidir cildi güzelleştir ve cilde doğal parlaklık verir.
İshal sorunu yaşayanların nar suyu içmeleri önerilmektedir, nar suyu ishali keser.

Sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olur, sindirimi kolaylaştır.

Diyet listenize günde bir nar almanızda yarar vardır. Kilo sorunu yaşayanlar için de yarar sağlamaktadır.

Yüksek tansiyonu düşürmekte ve tansiyonu normal seviyeye getirmektedir. Tansiyon sorunu yaşayanların mutlaka günde bir nar yemeleri ve ya nar suyu içmeleri önerilmektedir.

Narı salatalarda tane olarak kullanabilir, nar ekşisini yemek ve salatalar da kullanabilirsiniz ama taze meyvesi her zaman vitaminlerin bolca yararlanmak için taze olan meyvesini bolca tüketin