Günümüzde özellikle de bilgisayarlar için sürekli olarak birbirinden farklı anti virüs programları tasarlanıyor ve her daim piyasada zaten bulunan anti virüs programları kendilerini geliştiriyorlar. Sürekli olarak bir gelişim içerisinde bulunan bu anti virüs programları ne yazık ki her gün çoğalan virüsler ile sürekli olarak başa çıkamazlar ve çıkamıyorlar. Anti virüs programlarını kullanmamazlık edemeyiz. Ancak onların yanlarına ek korunma yazılımları kurarak kendimizi aslında sürekli olarak virüslere karşı koruyabiliriz. İşte combofix programı da bu korunma yazılımlarından biridir. Sürekli güncel veri tabanına sahip olması ve oldukça kolay kullanım özelliğine sahip olması ile kullanıcıların baş tacı olmayı hak eden bir güvenlik programıdır.

Combofix Nasıl Çalışır?
Combofix bir çeşit ek güvenlik programıdır dersek yeridir. Combofix ile virüslere karşı savaş açabilirsiniz. Bildiğiniz üzere virüsler maalesef bilgisayarımızın her yerini sarabilen zararlılardır. Bazı durumlarda anti virüs programları şifrelenen virüsleri tanıyamayabilirler ve bu şifreli virüsleri tanıyabilmeleri de oldukça uzun sürebilmektedir. Combofix programı ile bu şifreli virüslerin yine bir çoğundan korunabiliriz. Kendisi aktif olarak çalışan ani aktif koruma sağlayan bir güvenlik programı değildir. Bilgisayarınıza combofix programını Google ile aratarak indirebilirsiniz. Sisteminize kurduktan sonra bilgisayarınızı güvenli moda alın ve güvenli mod ile sisteminizi başlatın. Sonrasında masa üstü geldiği zaman Combofix programını masa üstüne alın. Ancak unutmayın ki sisteminizi güvenli moda alırken mutlaka internet desteği ile almalısınız.

Combofix İle Virüs Temizleme
Combofix yazılımı ile virüsleri temizlemek için her şey hazır. Şimdi ona tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın. Onu çalıştırdıktan sonra bir tarama işlemi başlatacaktır. Tarama işlemi başladığı zaman sisteminizdeki dosyaların yoğunluklarına göre bir zaman dilimi alacaktır. Genellikle 15 dakika sürmektedir. Tarama bittikten sonra zararlı bütün virüsleri önünüze koyacaktır. Tarama bittiğinde bir log dosyası oluşturur ve size bu dosyayı sunar. Bu log dosyasının içerisinde silinen bütün virüsleri görebilirsiniz. Unutmayın ki combofix programı reklam virüslerine, solucan virüslerine, Truva atı virüslerine ve daha farklı virüs çeşitlerine karşı son derece etkili bir güvenlik yazılımıdır.

ComboFixi Forumumuzdan İndirmek İçin;ComboFix 15 Ücretsiz İndir-Virüs Temizleme Programı