Düzenledikleri etkinlikler ile İstanbul alternatif kültürüne hitap etmeyi amaçlayan Byzantion Fest, planlarını katlayarak büyütüyor. Festivalin dördüncü ayağı, İstanbul’un birbirinden hareketli üç mekânında gerçekleşecek.

Afiş tasarımlarını Fırat İtmeç’in üstlendiği organizasyon, Alper Erkut yönetiminde Arkaoda, Peyote ve Dorock XL olmak üzere toplam üç farklı mekânda gerçekleşecek. Serinin son konserini Burgazada’da gerçekleştiren ekip, son etkinliğinde tasarımcılar ile alternatif müzisyenlere ev sahipliği yapmış, yüzlerce gencin katılımıyla bu etkinlikte alternatif müzik camiasının sesini yükseltmişti. Multi-Venue Music Festival kavramını ülkemize uyarlayan organizasyon, açılış gününde Blacktrick’in performansları ile harekete geçecek. Blacktrick konserleri sırasıyla Arkaoda’da, ertesi gün Peyote’de, son gün ise Kadıköy Dorock XL’da gerçekleşecek.

Ülkenin yeraltı kulaklarına hitap edecek etkinliğin son gününde Alper Erkut yönetimindeki organizasyon ekibi, tasarım pazarı kurarak yeraltı gözlerine de hitap edecek, tasarımcılarla müzisyenleri tekrar bir arada toplayacak.

Türkiye’deki alternatif hareketlere enerji katan organizasyon serisine katılımın yoğun olması bekleniyor. Peyote ve Arkaoda gibi ufak mekânlardaki ilk iki etkinliğin biletlerinin dakikalar içerisinde biteceği ön görülüyor. Festivalin son günü için tercih edilen mekân, bu sebeple daha fazla seyirci kapasitesine sahip Dorock XL oldu.

Etkinlik 23 ile 25 Ekim tarihleri arasında gerçekleşiyor.