Anadolu Üniversitesi Açık öğretim İktisat ve İşletme Fakültelerinde bahar döneminde yapılacak ara sınav ve dönem sonu sınavı tarihleri açıklandı. Resmi sitede yayınlanan duyuruya göre AÖF bahar dönemi sınavlarından ara dönemi 16-17 Nisan, bahar dönemi dönem sonu sınavları ise 04-05 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Bu sınavlara yeni kayıt yaptıran ve kaydını yenileyen öğrenciler girebilecektir. Sınavlar belirtilen tarihlerde Cumartesi ve Pazar günleri dört oturum olmak üzere gerçekleşecektir. Sınavlar sabah ve öğleden sonra yapılacaktır. Bahar dönemi sınavlarında sabah oturumunda 2. ve 6. yarıyılların, öğleden sonraki oturumda ise 4. ve 8. yarıyılların sınavı yapılacaktır. Kıbrıs`tan sınava girecek olan öğrenciler de Türkiye ile aynı saatte yani 9.30 ve 14.30`da sınava tabi tutulacaktır. Sınavların gerçekleşeceği tarihlerde AÖF büroları 08.00- 16.30 saatleri arasında açık olacaktır.

Çoktan seçmeli, beş seçenekli test halinde yapılan sınavlarda öğrencilere soru kitapçığıyla birlikte kitapçıktaki soruların doğru cevaplarını işaretlemeleri için cevap kâğıdı da takdim edilecektir. Kitapçıklarda sınava girilecek her ders için 20 soru bulunacaktır ve her ders için öğrencilere 30 dakika süre tanınacaktır.

AÖF bahar dönemi sınavlarına katılmak için öğrencilerden iki belgeyi yanlarında bulundurmaları istenecektir: fotoğraflı sınav giriş belgesi ve fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi. Kimlik belgesi olarak geçerli olanlar: fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi bitmemiş olan pasaport, avukat kimlik belgesi, pembe veya mavi kart.

Fotoğraflı sınav giriş belgesini edinmek için öğrenciler belirtilen sınav tarihlerinden bir hafta önce üniversitenin sitesinde bulunan Öğrenci Girişi bölümünden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapabilirler. Ve yahut bu belge AÖF Bürolarından alınabilir. Sınav giriş belgesinde belirtilen il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saat bilgisi değiştirilemez. Belgelerden bir tanesinin eksik olması durumunda öğrenci sınava katılamaz.
AÖF bahar dönemi sınavlarının sonuçları sınavların yapıldığı tarihten itibaren 20 gün içerisinde yine sınava giriş belgesi edinilen Öğrenci Girişi bölümünden açıklanacaktır. Sınav sonucuna itiraz etmek isteyen öğrencilere sınavın sonucunun açıklandığı günden itibaren 5 (beş) iş günü kadar süre tanınacaktır. Sınav giriş belgesinde gösterilen bilgilere uygun gerçekleşen sınavda bulunmayan öğrenciler için mazeret sınavı yapılmayacaktır.