[align=center]Pera Müzesi, özel seçenekler kapsamında Kore üretimi filmleri sinema severler ile buluşturacak. Pera Film’de organize edilecek ‘Kore Film Dönemi’nin, 16 Ekim’e kadar sürmesi planlanıyor. Pera Müzesi, önemli yerli yönetmenler bir de sürpriz Amerikalı film yazarının da katılımıyla Pera Film etkinliği öncesi sinema – televizyon öğrencilerine workshop eğitimleri organize edecek.

10 senelik süre içerisinde yayınladıkları değişik tarzlardaki 5 sinema filmini seyircisiyle bir araya getirecek olan organizasyon, film gösterimi ve önemli filmcilik eğitimlerini genç sinemacılara bedelsiz şekilde sunacak.

Takipçisine farklı sinema deneyimlerini vaat eden Pera Film, eğitim ve sanatı tek potada eriteceği bu organizasyona Yüz Okuyucu filmi ile hızlı bir başlangıç yapacak. Organizasyon, son Il-gon tarafından yazılan Sadece Sen sinemasıyla gösterimlerine hızla devam edecek. Sonrasında bir bayan hentbol takımının çalışma yaşantısını konu alan Hayatımızın En Güzel Anı’yla Kore’nin son dönemini aydınlatmakta.[/align]