Teknolojinin her geçen gün ileriye doğru yol aldığı günümüzde oyunların da bundan pay almaması düşünülemez. Her dönem belli oyunlar ortaya çıkar, geniş kitleleri peşinden sürükler ve yeni bir oyun çıkana kadar tüm dünyayı kasıp kavurur. İnternet ortaya çıktığından beri bilgisayarda oynanan birçok oyun belli zaman aralıklarında Fenomen olmuş ve oyun üreticilerini fazlasıyla memnun etmiştir.

Cep telefonlarının revaçta olduğu ve nerdeyse bilgisayarların pabucunu dama attığı zamanımızda ise artık akıllı telefonlar üzerinden oynanan değişik oyunlar moda olmuş gibi görünüyor. Tüm dünya gibi ülkemizde kasıp kavuran Pokemon Go oyunundan bahsediyoruz. Bir çeşit arttırılmış gerçeklik oyunu olan Pokemon Go oyunu, telefonunuzun GPS ve Navigasyon özelliklerini kullanarak oynanan, değişik zamanlarda değişik yerlerde bulunan pokemonları yakalamaya dayanan, bu pokemonların güçlenmesini sağlayarak pokemon savaşlarını kazanmak üzerine hazırlanmış bir oyundur.

Ülkemizde şu an sadece APK dosyası indirilerek oynanan bu oyun yakında Google ve İphone mağazalarında da yerini alacaktır. Peki, Pokemon Go Destekleyen Telefon Modelleri hangileridir? Kamerası olan ve GPS özelliği bulunan neredeyse her modelde oynanabilen bu oyun için minimum 4.3 Android işlemci ya da minimum İphone 5 modeli olması yeterlidir. Fakat belirtmek gerekir ki kamera ve GPS kullandığı için şarj sorunu yaratabilir ve ayrıca yüksek miktarda internet harcayabilir. Buna rağmen farklı bir oyun deneyimi yaşamak istiyor sanız, denemenizde fayda var.