En çok tercih edilen video paylaşma platformlarından biri olan Youtube, artık bulanıklaştırma özelliğini kullanıma sundu. Youtube’da bulanıklaştırma özelliği olacak mı soruları merak konusuyken, artık Youtube’un bulanıklaştırma özelliği kullanılabiliyor. İlk önce yüz bulanıklaştırma olarak kullanıma sunulmuştu, şimdi ise Youtube kullanıcıları sadece yüzleri değil, hareket eden cisimlerin de bulanık görünmesini sağlayabiliyor. Bu sayede Youtube kullanıcıları videolarını silmek zorunda kalmadan, içerikleri üzerinde bulanıklaştırma efekti kullanabiliyor. Bu işlem hem henüz yüklenmekte olan videolar üzerinde hem de daha önce yüklenmiş olan videolar üzerinde de gerçekleştirilebiliyor.
İstenmeyen içerikli görüntüler yüzünden videolarını silmek zorunda kalan Youtube kullanıcıları için düşünülmüş özel bulanıklaştırma özelliği ile artık kullanıcılar videolarını silmek zorunda kalmadan üzerinde düzenleme yapabilecekler, Youtube’da bulanıklaştırma özelliği olacak. Bu yenilik sayesinde Youtube kullanıcıları hem geçmişte yüklenmiş olan videoları hem de gelecekte yükleyecekleri videolar üzerindeki istenmeyen görüntüleri bulanıklaştırmak mümkün. Bulanıklaştırma aracının güncellenmesiyle yeni eklenen bulanıklaştırma özelliği kullanıcıların Youtube paylaşımları üzerinde kolayca çalışabilmesine yönelik. Henüz kullanıma sunulan özel bulanıklaştırma özelliğine ise görüntü iyileştirme bölümünden ulaşmak mümkün. Burada bulanıklaştırma aracı başlığı altında özel bulanıklaştırma özelliği kullanılabiliyor. Özel bulanıklaştırma efekti sayesinde Youtube kullanıcıları hareket halindeki ya da sabit cisimleri bulanıklaştırabiliyorlar. Bulanıklaştırmak istediğiniz görüntüyü size sunulan kare cisim ile kilitleyerek, kitlenen cismin nereye hareket ederse bulanık kalmasını sağlıyor. Belirlediğiniz bulanık alanın hareket etmesini istemiyorsanız, kilitle butonuna basarak bulanıklaştırmak istediğiniz görüntü sabit tutabiliyorsunuz da. Bu sayede kullanıcılar ayrı bir video platformuna gerek kalmadan, videolarını düzenleyebiliyor ve hem kendi mahremiyetlerine hem de başka kişilerin mahremiyetlerine saygılı paylaşımlarda bulunabiliyorlar.

Önce yüz bulanıklaştırma özelliği ile bulanıklaştırma efekti sunulan Youtube’da bulanıklaştırma özelliği olacak. Hareket halinde ya da sabit nesneleri bulanıklaştırma özelliği sayesinde Youtube kullanıcıları, hem geçmişte yüklemiş oldukları videolarını hem de henüz yüklenecek olan videoları üzerinde bulanıklaştırma efekti uygulayabiliyorlar. Bu sayede videolarını silmelerine ve başka bir video düzenleme programına gerek kalmadan video üzerinde düzenleme yapabiliyor ve kaldırılabilecek içerikleri videoları silmeden kaldırabiliyorlar. Kullanıcıların daha kolay paylaşım yapabilmesi için sunulan bu özellik ile kullanıcılar daha rahat paylaşım yapabiliyorlar.