Cep telefonu 1973 yılında Martin Cooper tarafından icat edilmiştir ve zaman içinde bazı yeni özellikler eklenerek günümüze kadar gelişmeye devam etmiştir. İlk üretilen cep telefonları büyük boyutlarda, uzun antenli ve tuşlarla kullanılırken günümüz teknolojisinin gelişmesiyle daha küçük, daha kullanışlı ve estetik telefonlar üretilebilir hale gelmiştir. Uzun antenler yerine antensiz, tuş takımları yerine dokunmatik ekranlı telefonlar üretilmeye başlanmıştır. Hatta son üretilen cep telefonu modellerinde cep telefonu aksesuarı olarak dokunmatik kol saatleri geliştirilmiş ve cep telefonu ile yapılabilecek bazı özellikler bu dokunmatik kol saati vasıtasıyla da yapılabilir hale gelmiştir.

Telefonlar nihayetinde uzak mesafelerdeki kişiler arası iletişimi sağlamak için üretilmiş olsa da günümüzde alternatif alanlar gelişmiş ve telefonlar sadece arama yapma özelliğiyle kalmamıştır. Telefonlar için zamanla yeni işletim sistemleri geliştirilmiş ve telefonlar müzik dinlenebilen, film izlenebilen, çeşitli oyunlar oynanabilen aygıtlar haline gelmiştir. Bu telefonlar ile istediğiniz zaman kamera özelliğini kullanarak anınızı ölümsüzleştirebilir veya Wi-Fi özelliği ile istediğiniz yerde internete bağlanabilirsiniz. Ayrıca günümüz telefonları cepte taşınan bilgisayar niteliği taşımaktadır. Herhangi bir bilgisayarda yapabileceğiniz çoğu işlemi son model cep telefonları ile de yapabilirsiniz. Mesela mail gelen kutunuza bakabilir veya başka bir kullanıcıya mail atabilirsiniz ya da sosyal paylaşım sitelerinde istediğiniz zaman istediğiniz yerde aktif olarak işlem yapabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesinin hız kazanmasıyla telefon markaları cep telefonlarına yeni özellikler eklemekte ve alıcıların beğenisine sunmaktadır. Fakat sadece cep telefon modelleri değil bu telefonlara hizmet sağlayan servisler de sürekli geliştirilmektedir. Bu servislerden en kaliteli şekilde yararlanmak için çoğu cep telefonu kullanıcısı her sene yeni çıkacak olan cep telefonu modellerini yakından takip ediyor ve özelliklerini araştırarak kullanım alanına göre kendine en uygun olan cep telefonu modelini seçerek alıyor.

Cep telefonunu yenilemeyen kullanıcılar ise cep telefonlarının güncel uygulamaları çalıştırmakta yetersiz kalmasından dolayı güncel servislerden yararlanamıyor. En yeni cep telefonu modelleri güncel uygulamalar karşısında yetersiz kalan telefonlarınız için size alternatif sunuyor. Eğer siz de en güncel uygulama ve hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız son model cep telefonlarını inceleyebilirsiniz.