Biz insanoğlu mutlu olmamız için sağlık olmamız şarttır. Her şeyin başı sağlıktır. Sağlıklı olmak için kendi kendimizin doktoru olmamız şarttır. Her insanda görünen hastalığın herkeste farklı eden, sonuç ve tedavi yöntemi varır. Fakat hepsinde ortak olan tek nokta ise bitkisel çözümün aynı olmasıdır.

Bel ağrısı sorunu da bütün insanların şikayet ettiği bir sağlık problemidir. Bel ağrısı sorunu için ise tedavi sorunu da bütün insanların merak ettiği bir konudur. Bu makalemizde bizler sizler için bel ağrısı sorununa karşı bitkisel birkaç ilaç tedavisi sunacağız.
Bel ağrısı sorunu olan kişilerde kişinin yürümesi, oturması, kalkması, zıplaması ve hatta yatması durumunda çok büyük sıkıntılar vermektedir.
Bel ağrısının şiddeti kişiden kişiye farklılık gösterir. Fakat bel ağrısının şiddeti ne kadar fala olursa olsun birçok eylemden insan uzak durur.
Bel ağrısı sorunu ile karşılaşan kişiler için verebileceğimiz birkaç basit yöntem ise, sıcak su torbası kullanmaları ve ayrıca bel ağrısı için bel kısmına bağlanan bel korseleri takmalıdır. Bel ağrısı sorunu olan kişi hiçbir ağır yük ve işle uğraşmamalıdır.
Bel ağrısı sorunu genelde ağır işlerin yapılmasında ortaya çıkan bir hastalıktır. Sizler için hazırlanan bu makalede bel ağrılarına karşı bitkisel çözümler sunacağız.

Zeytinyağı: hakiki zeytin yağını bir ardak kadar kısık ateşte biraz ısındıktan sonra ılık hale gelen zeytin yağını sırtın ağrıyan kısmına masaj yaparak ovalayın. Bu uygulama günün iki vaktinde yapılması dahilinde iyi sonuç verecektir.
Meşe kabuğu: dört su bardağına dört parça meşe kabuğunu koyup 15 dakika kaynattınız. Bu kaynatılan bitkisel ilacı sırtınıza sürünüz.