Ağız kokusu çağımızda çok büyük bir sorun. Bu makalede sizlere ağız kokusuna ne iyi gelir? Sorusuna cevap bulacağız.
Ağız kokusuna iyi gelen çok sayıda şey var biz burada en etkili olan şeyleri sizlere sunacağız.
Ağzı kokusunun en büyük nedenlerinden birinin ağız kuruluğu olduğunu unutmamak gerekli.
Su, gün içerisinde en az 2 litre su içerek vücudunuzda ki su miktarını artırabilirsiniz. Vücudunuzdaki suyun artması tükürük bezlerinin daha verimli çalışıp, daha çok tükürük üretmesini sağlar. Ağzınızdaki kuruluğu önleyen tükürük sıvısı kokunun da önüne geçmiş oluyor. Bu sebeple gün içerisinde bol bol su içmek ağız kokusunu önlemek için oldukça etkili bir yöntem.

Dişleri fırçalamak, bu yöntem herkesin bildiği fakat düzenli bir şekilde yapmadığı yöntem tipidir. Düzenli bir şekilde yapılması halinde ağız kokusunu yok edecek olan bu yöntemin önemli noktalarına değinmek gerekiyor. En başta ağız kokusuna sebebiyet veren önemli şeylerden biri de dil. Dilin sırt bölümünde bulunan bakteriler ağız kokusuna yol açabilir. Bu bakterileri diş fırçasının dil temizleme bölümü ile temizlemek çok önemli.

Tarçın, doğal bir ağız kokusu önleyici. Tarçın ağız kokusunu önleme konusunda çok önemli. Tarçını içeceklerde veya tadının uyum sağlayabileceği yiyeceklerin içinde kullanmakta çok büyük fayda var.
Kuru karanfil yaprağı, karanfil yaprakları ağız kokusu savaşında önemli bir etken. Karanfilin ferahlatıcı yapısı ve güzel kokusu ağzınızın kokusunu alır. Ağızda uzun süre tutulabilmesi ve eriyip dağılmaması da uzun süre etkisinin olduğunun ayrı bir nedeni.
Uyumadan önce gargara yapmak. Uyumadan önce yapacağınız gargara uyurken ağzınızda oluşan bakterilerin oluşmasını yavaşlatır. Kokunun oluşmasını engeller. Her gün uyumadan önce yapacağınız gargara ağız kokusunda önemli bir rol oynamakta.
Stresin ağız kokusu oluşturduğu ayrı bir gerçek. Daha stressiz, daha olumlu bir hayat yaşamaya çalışmak sakin olmak ağız kokusunu engellemekte bir nebzede olsa sizlere yardımcı olabilir.

Çinko içerikli sakız çiğneyin. İçerisinde çinkonun bulunduğu sakızlar ağız kokusunu önlediği bilim insanları tarafından kanıtlanmış bir gerçek. Bütün sakızların ağız kokusunu önlemediği sadece çinko içerikli sakızların ağız kokusunu önlediği söyleniyor.