Günümüz çerçevesinde bayanların anne olmayı ileri dönemlere erteliyor olmaları yine gebelik oranlarında da ciddi düşüşler yaşatmaktadır. Çocuk istemekte olan bayanlara asla geç kalmamalarını tavsiye eden uzmanlar doğurganlık unsurunda ve yine kısırlığın tedavisi için başarı oranlarının 4 katına çıkartılabildiği yöntem yani Base IVF için bilgiler sundular. Bayanlar için en ideal üreme yaşları 21 ila 34 yaşları arasındadır. Fakat modern toplumlara bakarsak evlenme yaşları ve yine bu yaşlara bağlı gebelik yaşları da oldukça gecikiyor. Günümüz çerçevesinde özellikle de yine bayanların iş hayatlarında aktif rol alabilmelerinin artışı sebebi ile doğurganlıklarını ertelemeleri de genellikle söz konusu olabilmektedir. İleri dönemlerde bebek doğurabilen, yine özellikle de ilk bebekleri için 29’lu yaşlarını beklemekte olan birçok bayan var. Ancak bayanlar unutmamalıdırlar ki 40’lı yaşlarda gebe kalabilmenin olasılığı azalan yine yumurtanın rezerv sebebi ile %50’ye kadar düşer. Gebelik olsa dahi düşük riski eklenir.

Başarı Olmayanlara Yeni Uygulama
Senelerdir açıklanamamış olan PCO yani infertilite ve polikistik over sebebiyle yumurtlama tedavilerinde başarı sağlayamayan vakalara yeni uygulama geldi. Türkiye üzerinde senede 60 70 bin kadar çifte aşılama tedavi uygulanıyor ve yine tüp bebek tedavisinin bir öncesinde genel olarak 2 – 3 kez hastalara aşılama yapılıyor. Aşılama tedavisine alternatif bir şekilde kullanılmakta olunan “Base IVF” tedavisi de yüksek oranlarda başarı elde edilmesine olanak tanımaktadır. Ayrıca düşük bütçeli aşılama sayesinde uygulanan infertil bireylere yeni kapı da açabiliyor. Ayrıca çoğul geelik riskleri de ve yine yüksek doz ilaç kullanımlarına bağlı olarak oluşan komplikasyonların meydana gelme riskleri de oldukça düşüyor. Aşılama yönteminin yine başarı oranları %10 ila %15 olabiliyorken BASE IVF metodunda gebelik oranları %30’a ulaşabiliyor. Base IVF tedavisi sayesinde uygulanan ilaçların oranı oldukça düşüktür.

Tedavi 20 Gün Sürüyor
Tüp bebek tedavisi tam olarak 15 – 20 gün kadar sürmekte olan bir çeşit tedavi türüdür. Aksine uzun değildir. Bu zaman zarfında hastalar hem tüp bebek tedavilerini yaptırarak hem de oruç tutuyorsalar eğer, iğnelerive ilaçlar ile ultrason takiplerini iftardan sonra yapmaları tavsiye edilmektedir. Fakat hastaların, yumurtalarının toplancağı gün yine anestezi alacakları için oruç tutamayacaklarını kendisine doktorlar söyleyecektir.