Daha güzel ve rahat bir yaşam alanına sahip olmak için hepimiz dekorasyon konusuna özen göstermekte, dikkatli davranarak pek çok nokta üzerinde düşünmekteyiz. Çok fazla dikkat edilecek olan konuların yer aldığı dekorasyon konusunda ister istemez hatalar yapılmakta ve bu hatalar yaşam alanınızın kalitesini düşürmektedir. Dekorasyon konusunda sizlere sunacağımız hataları gerçekleştirmediğinizde evinizin modern görünümünü yakalayabilirsiniz.

Dekorasyon Planlarına Sadık Kalmak
Eviniz boş veya eşyalı olursa olsun önceden hazırlayacağınız dekorasyon planına sadık kalarak hareket etmelisiniz. Dekorasyon planı yakarken evinizin ışık alıp almaması, odalarınızın genişliği, mobilyalarınız v.b pek çok konu hakkında düşünerek plan yapmalı, o plan üzerinden hareket etmelisiniz.

Dekorasyonda Mobilya Seçerken Yapılan Hatalar
Bir evin dekorasyon çalışmalarında en çok hata gerçekleştirilen işlem mobilya seçimidir. İnsanlar daha güzel olacağı düşüncesi ile her odayı eşyalar ile doldurur iken bu yapılan en büyük hatadır ve hareket özgürlüğünüzü kısıtlar. Geniş veya küçük odalarda tek bir mobilya gayet yeterli olacak, sade bir görünüm almasını sağlar iken sizinde rahat bir yaşam alanınız olmasına yardımcı olur.

Tarzınızı Yansıtacak Mobilya ve Aksesuar Seçimleri
Çoğu kişi ev dekorasyonu konusunda farklı tarzların bir arada olabileceği düşüncesi ile hareket etmekte. Ancak bu tamamen yanlış bir düşünce tarzıdır. Çünkü farklı tarzlar evinizin her köşesinde uyumsuzluk sorunu ortaya çıkartacaktır. Mobilyalarınızı ve aksesuarlarınızı seçerken tek bir tarz üzerine yoğunlaşmanız alabileceğiniz en doğru kararlar arasında yer alacaktır. Uyumluluk ve rahatlığa önem vermek isteyen ev sahipleri duvar rengi seçerken oldukça açık renklere yoğunlaşmalı. Çünkü açık renk duvar kağıtları her mobilya ile uyum sağlarken size huzur verecektir.

Dekorasyonun En Önemli Parçası Aksesuarlar
Duvarlar tamam, mobilyalar tamam evimiz hazır diye düşünmeyin. Dekorasyon konusunda hem en çok hata yapılan, hem de en zevkli bölüm aksesuarların seçimi ve yerleşimidir. Aksesuar seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken tek konu aksesuarların tek başına bir önemi olmadığıdır. Bir odaya girildiğinde aksesuarlar mobilyalar, halılar, perdeler ve diğer eşyalar ile uyum içerisinde olmaz ise o aksesuarın önemi bulunmamaktadır.