Bir evin en çok kullanılan ancak dekorasyon açısından en az önem gören bölgelerinden biri antrelerdir. Halbu ki evinize giren bir kişi ilk olarak antrenize adım atacağından dekorasyonda bu bölüme özellikle ve öncelikle önem verilmelidir. Küçük ancak doğru bir kaç ufak önerimizi yerine getirerek daha güzel bir antre görünümüne sahip olabilir, misafirlerinizi ilk görüşte etkilemeyi başarabilirsiniz.
Öneri : Antre, sizin yaşam tarzınızı yansıtan önemli bir bölümdür. Burada gerçekleştireceğiniz dekorasyon çalışmaları evinizin bir bütünü hakkında ön bilgi verir.

1-Antre dekorasyonunda büyük, gösterişli ve etkileyici objeler kullanmak zorunda değilsiniz. Daha sıcak, samimi ve yapıcı bir kaç obje ile hem sizi hem de ailenizi yansıtacak bir antre görünümü elde etmeyi denemelisiniz.

2-Antre de yer alacak olan mobilya ve aksesuarların evinizin diğer odaları ile bütün halinde olmasına özen göstermelisiniz.

3-Antre dekorasyonunda en önemli nokta aydınlatmadır. Evinizin daha aydınlık ve huzur dolması için antrenizdeki aydınlatma çalışmalarına ekstra önem göstermelisiniz.

4-Antrelerin olmazsa olmazı duvar asılacak olan tabloları seçerken özenli ve dikkatli olmalısınız. Sizi ve evinizi yansıtacak olan en uygun tablo veya tabloları bulmalı, aydınlatma çalışmalarını da bu tablolara vurgu yapacak şekilde ayarlamalısınız.

5-Geniş antre sahibi iseniz küçük bir sehpa üzerin ahşap ile hazırlanmış olan samimi aksesuarlar kullanmalısınız. Antrenizin şıklığını arttıracak olan bu küçük ancak etkili yöntem, aynı zamanda ailenizin de hoşuna gidecektir.

6-Antrenizin olmazsa olmazı olan boy aynasını doğru bölgeye koymalısınız. Hem sizin için, hem de evinize ziyarete gelen misafirleriniz için hem girerken, hem de çıkarken kullanılacak olan boy aynası çok fazla göze batmamalı ve çok da gizli kalmamalıdır. Eğer küçük bir boy aynası kullanırsanız antrenizin daha küçük görünmesini sağlarsınız. Büyük ve geniş bir boy aynası ise daha büyük ve gösterişli bir antreye sahip olmanızı sağlar.