Biz kadınlar için önemli olan ne varsa, yine bizde var aslına bakarsanız. Her ne kadar bakım yapmaktan çoğu zaman bunalıyor olsak bile, aslında çok da hoşumuza gidiyor. Çünkü beğenilmek hoşumuza gidiyor. Bu durumda bakım yapmaktan uzak duramıyoruz Bir kadının belirli aralıklarla yapması gereken gerek bakım gerek ise de güzellik sırlarından bahsedeceğiz sizlere, gözünüz burada olsun.


Şekerden Uzak Durun!
Güzellikle veya bakımla şekerin ne ilgisi var diyebilirsiniz. Ama bir kadının güzel olması için, fiziksel görünüşün beraberinde getirdiği kilolarını da kontrol etmesi gerekiyor. Bunun dışında ise; şekerli yiyecekler sivilcelerin çıkmasına neden oluyor, şekerden uzak durmalısınız.


Ananası Sadece Yediğinizi Düşünmeyen
Ananas, kuşkusuz en sevilen tropikal meyvelerden bir tanesi. Ulaşımı da pek zor olmadığı için alıyor ve yiyoruz. Ama yerken faydasının neler olduğunu, diğer tüm meyve ve sebzeler gibi bilmiyoruz. Ananas kesinlikle kırışıklıklara en iyi gelen meyvelerden bir tanesi. Aynı zamanda cildiniz donuk ise ve parlamasını istiyorsanız kahvaltılarınıza ekleyerek tüketebilirsiniz. Cildiniz müthiş bir ışıltıya kavuşacaktır.


Tırnaklar Önemli
Tırnaklar biz kadının bakımlı olduğunu gösteren en önemli noktalardan bir tanesi oluyor. Bizlerde bakımı ihmal etmeyelim o zaman, bakımlı gözükmeyi de. Tırnaklarınızı muhakkak her banyo sonrasında nemlendirici krem ile besleyin ve tırnaklarınızı geri iti. Ayrıca yazın giyilen parmak arası terlikler yüzünden ayak bakımınıza da önem vermelisiniz.


Ruju Günde Tek Sefer Kullanın
Biliyoruz, rujlarımız gerek yemek yedikten sonra gerek ise de kuruyarak kötü duruma gelebilir. Bunu önlemek adına, önce dudak nemlendiricisi uygulayın ve ardından dudak etrafınızı dudak kalemiyle çerçeveleyin ve içine rujunuzu uygulayın.


Sigaradan Uzak Durun
Sigara cildin rengini donuklaştırır ve aynı zamanda cildinizin çabuk kırışmasına neden olur. Bir başka kötü noktası ise; yaraların iyileşmesini duraksatmaktadır.


Kilonuza Dikkat Edin
Elbette kimi zamanlarda fazla kilo alıp o kiloları vermek adına epeyce zaman harcıyoruz ve hatta bunlar için oldukça emek veriyoruz. Ama bunun yerine kilonuzu sabitlerseniz daha iyi olmaz mı? Sürekli kilo alıp vermek cildinizin sarkmasına neden olacaktır, bu da hoş görüntü oluşturmaz.