Bir kadın ömrünün ne kadarını gardırop karşısında geçiriyor, bir bilseniz aklını hayaliniz şaşar. Bu bakımdan da gerçekten çok fazla alış-veriş yapıyoruz. Dolabın karşısına geçip, giyecek bir şeyimiz kalmadı deyip durmaktan, gerçekten de sıkılmadık mı? O kadar alış-veriş yapıyoruz ve yine de giyecek bir şey bulamıyoruz, şaka gibi olan bu işte. Sizlere bugün kıyafet diyetinden bahsedeceğim. En azından bu kıyafet diyetinin faydalarından bahsettiğimiz zaman, gerçekten ne kadar akıllıca olduğunu görebileceksiniz. Bu diyet tam olarak bir ay içerisinde giyeceğiniz 6 adet kıyafetten oluşuyor. Bir ayda 6 adet kıyafete bir de aksesuar eklerseniz iş tamam demektir.


Kıyafet Diyetinin Faydaları Nelerdir?
Öncelikle kesinlikle zaman tasarrufu yapacaksınız, bunu bilmelisiniz. Zaten giymeniz gereken 6 kıyafetiniz var ve bunların arasından bir tanesini seçeceksiniz. O kadar gardırobun karşısında beklemeye gerek kalmadan halledebileceksiniz seçiminizi. Zaten dün bir tanesini giydiniz ve şimdi seçmeniz gereken 5 kıyafet var, kalanını siz halledin. Bu durumda zaman faydası sağlıyor.


Bir diğer konu ise maddiyattan yana olacak. Muhakkak ki her kadının dolabında bir adet etiketli kıyafet bulunurmuş, bu bakımdan da gerçekten kıyafete çok para harcadığımızı anlıyoruz ve aynı zamanda da gereksiz. Ki bir kadının dolabında 25 adet kıyafet bulunurmuş ne komik, hala giyecek bir şeyimizin olmadığından yakınıyoruz. Kıyafet diyeti de maddi açıdan bize kazanç sağlayacaktır.


Kendi tarzınızı belirleyeceksiniz. Bu sayede gerçekten kendi tarzınızı olduğunuzu anlayacaksınız ve bu bakımdan da ne kadar keyifli bir tarzınız olduğunu anlayacaksınız. Ama şunu da unutmayın ki; gerçekten kendi renklerinizi ve kendinize uygun kumaşları ve desenleri anlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda da hangisi daha güzel bunu keşfedebiliyorsunuz.


Alış-verişe çıktığınız zaman en önemli aşama gerçekten bunu ne kadar istediğiniz ve o kıyafete ne kadar ihtiyacınız olduğunuz. Şunu unutmamalısınız, alış-verişe çıktığınız zaman şunları düşünün;

  • Bu kıyafete ne kadar ihtiyacınız var?
  • Gerçekten bu kıyafete eş değer başka bir kıyafet var mı?
  • Eğer var ise, neden bu kıyafeti tekrar alıyorsunuz?
  • Bu kıyafete ayırabileceğiniz bir bütçeniz var mı?

Bunları düşünerek alış-veriş yapacaksanız gerçekten karlı çıkacaksınız demektir.