Biz kadınlar bakımlı olmayı çok severiz, özellikle de evde sıkıldığımız zamanlarda hep kendimiz ile ilgileniriz. Bu bakımdan dolayı da kadınlar her zaman, güzel olduklarını hissederler. Bir kadın günlerce evden çıkmasa bile, muhakkak bakım yapar ve kendini ihmal etmez. Pekala, bir kadının her gün yapması gereken bakımlar nelerdir, sizler için bir kaç konuda derleme yaptık.
Ev Yapımı Maskeler
Her zaman kuaföre gideceğiz diye bir şey yok. Zaten vaktimizi evde harcıyorsak ve maske yapmak içinde becerikliysek, ev yapımı maskeleri deneyebiliriz. Bu bakımdan dolayı da sizler için maske tarifleri vereceğiz.


Cilt Maskelerine Önceden Hazırlık Yapın
Çoğu zaman evdeki maskeler, dışarıda ki yapılan maskelerden çok daha sağlıklı olabilir. Bu bakımdan dolayı da herkes oldukça kullanışlı ve sağlıklı olan maskeleri evde yaparlar. Cildin temiz ve aynı zamanda gözeneklerin açık olması gerekmektedir. Bu bakımdan dolayı da ya duştan sonra ya da yüzünüzü ılık bir su ile temizledikten sonra yapmalısınız, maskeleri. Maskeyi önceden iç bileğinize sürüp, size zarar verip veremeyeceğini kontrol edin, daha sonra uygulayın.


Cilt Lekeleri İçin Maske
Eğer sizinde cildiniz lekeli ve aynı zamanda bu lekelerden kurtulmak istiyorsanız, bu üç malzeme ile yapabilirsiniz. 1'er yemek kaşığı su ve maya, 1 çay kaşığı da karbonat. Bunları kullanarak lekelere veda edeceksiniz. Bu malzemeleri 1 kasede karıştırdıktan sonra iyice yüzünüze sürün ve ardından 15 dakika boyunca bekleyin ve ılık su ile temizleyin. Daha sonra uygun bir nemlendirici kullanın.


Yağ Dengeleyici Maske İçin
Yağlı cilde sahip olmak gerçekten çok zor. Özellikle de yaz aylarında resmen sıkıntı oluyor. Ama maalesef idare etmek zorundayız. Pekala günlük olarak veya düzenli olarak kullanabileceğimiz maskeler var mı, elbette var. Limon kabuğunu rendeleyip bir yemek kaşığı suda yarım saat bekletip, temiz yüzünüzde yarım saat bekletmeniz çok iyi gelecektir.


Derinlemesine Temizlik İçin
Haftada bir kez kullanacağınız bu uygulama, yüzünüzü derinlemesine temizleyecek. Maya zaten çok uzun zamanlardan beri kullanılan güzellik uygulaması malzemesi. Bir paket yaş mayaya bir kaç damla süt ekleyerek karıştırın ve ardından yüzünüze sürün ve sertleşene kadar yıkamayın, daha sonra iyice durulayın.