Kadınların en çok dikkat ettiği detay saçlarıdır. Baktığımız zaman saçlar ile uğraşmak gerçekten çok büyük sıkıntı, hele bir de uzun saçlarınız var ise; o zaman her şey çok daha sıkıntılıdır. Saçlarınızı boyamaya kalksanız çok sıkıntılı eğer kalkmasanız bu seferde kendi saçlarınız ile mutlu olamayacaksınız. Böylesine garip bir durum içerisine giriyorsunuz. Ama her zaman saç renginizi doğru seçeceksiniz diye bir şey yok, bazen öyle dengesiz renkler seçiliyor ki hayretler içerisinde izleyip kalıyoruz kimi zaman sarışın biri saçlarını siyah renge boyuyor veya tam tersi işte o zaman cidden komik bir durum çıkıyor ortaya. Şimdi sizin için mükemmel bir yazı hazırladık, özellikle de saçlarını boyamak isteyenler için oldukça iyi bir yöntem anlatacağız. Doğru saç rengi nasıl seçilir, buna bakacağız. Sizlerde çok daha iyi bir şekilde saçlarınızın rengini hallede bileceksiniz.


Açık Tenliler İçin
Aslına bakarsanız beyaz tenler için birçok rengin uygunluğundan bahsedebiliriz. Öyle ki son zamanlarda beyaz tenler için genellikle kızıl ve siyahın tonlarından bahsediliyor ve özellikle de bakıyoruz ki, çok fazla kullanılıyor. Aynı zamanda bakır renkten de bahsetmek oldukça mümkün, bakı renk her zaman kullanılan ve uygun görülen bir renk.


Koyu Tenliler İçin
Renk seçerken en önemli nokta kesinlikle ten rengimizdir. Ten rengine göre seçilmeyen renkler kesinlikle sizleri yanıltacaktır. Bu bakımdan dolayı da, koyu tenliler için en güzel renk koyu tonlarında olan renklerdir. Aynı zamanda küllü renkler ve kumral renklerde o kadar uygun olacaktır.


Buğday Tenliler İçin
Buğday ten oldukça hoş bir tendir ve bu bakımdan dolayı da oldukça kıskanılan bir tendir. Aslına bakarsanız buğday tenli bayanlar en çok şu renkleri tercih etmektedirler; karamel, fındık kabuğu, kızıl ve siyah. En çok tercih edilen renkler bunlardır ve oldukça yakışan renklerdir.
Saç renkleri bu denli önemlidir. Özellikle ten renginize göre uygun saç rengini bulduğunuz zaman kaçırmamalısınız. Ama öncelikle kuaförlerden de bilgi almanız gerekecektir. Kuaförler işin ehli oldukları için çok daha bilgili olacaklardır bu konuda, size daha çok yardım edeceklerdir.