Yazın gelmesi herkesi mutlu ediyor ve bu gerçekten de mutlu olmak için bir sebep aslına bakarsanız. Her ne kadar insanlar yaz sıcaklarından bunaldıklarını söylüyor olsalar bile, kışın da deli gibi yazı bekliyorlar. Pekala baktığımız zaman yazın kadınlarda ne gidi değişiklikler olur? Elbette kilo kaybında bir azalma görülebilir. Bunun sebebi ise kesinlikle yaza girerken fit gözükmeliyim kıstasından geçer. Bunların dışında kadınla kendilerinde değişiklik yapmaya bayılırlar bu yüzden yaz da güneşli yüzünü gösterince saçlar hemen bir değişim içerisine girer. Pekala bu kadar değişimi severken, saçlarımızın rengini açmak hoş olmaz mı? Bence mükemmel olur, o halde papatya suyu ile saç açma işlemine bakacağız.


Papatya Suyu İle Saç Nasıl Açılır?

Papatya suyu ile saçı açmak çok kolay bir yöntemdir ve bu iki şekilde görülür. Bir aktardan bir avuç kadar kurutulmuş papatya sayesinde açabilirsiniz saçınızı. Eğer uzun ise; 4 kısa ise;2 su bardağı suyla kaynatın, zaten bir süre sonra rengini bıraktığını göreceksiniz. Tamamen kaynadıktan sonra 10-15 dakika bekleterek uygulayabilirsiniz. Ya da bir diğer yöntem olarak; 4 adet poşet çaylardan, papatya çayını her zaman ki gibi kaynatın, bu da 10-15 dakika bekleyecek ve ardından sprey yardımı ile veya direkt olarak uygulayabilirsiniz.


Uygulama Aşaması Nasıl Olacaktır?

Duştan sonra saçlarınızı papatya suyu ile durulayabilirsiniz. Eğer çok daha etkili bir çözüm istiyorsanız saçınızı güneşte kurutmak etkili olacaktır. Eğer amaç sadece saçınıza bir ışıltı katmak ise; duştan sonra saçlarınızı tutam tutam ayırarak uygulayın.


İstediğimiz Renge Ulaşabilecek Miyiz?

Aslına bakarsanız papatya suyu biraz da sadece ışıltı katmak için kullanılıyor. Çünkü çoğu zaman umulan sonuçları vermiyor. İnsanlar sarı beklerken açık kahve veya kumral tonları ile karşılaşınca biraz üzülebiliyorlar. Bu bakımdan saçlarınızda çok fazla değişiklik beklemeyin. Eğer bundan memnun değilseniz, limon suyundan da faydalanabilirsiniz. Ama dikkat etmelisiniz, limon asidik özelliğe sahip olduğu için saçınızı yıpratabilir. Bu bakımdan biraz su ile seyrelttikten sonra kullanmanız çok daha doğru ve sağlıklı olacaktır. Papatyanın ise saçlarınız üzerinde sıkıntı yaratacak özelliği bulunmamaktadır.