Kadınlar eşittir bakım diyebilir miyiz, bence elbette diyebiliriz. Her ne kadar son zamanlarda erkeklerin de bakım ile iç içe olduğu gözükse bile, elbette bu konuda direkt mesele olarak kadınları ilgilendiriyor. Her ne kadar bakımımız çoğu zaman kuaförden geçiyor olsa bile, her zaman gidemeye biliyoruz. Pekala bu durumlarda ne yapmalıyız, evde bakım yolunu üstlenmeliyiz. Elbette kuaförlerde olduğu kadar profesyonel olmayacağı aşikar ama elimizden başka bir şey gelmediği zamanlarda mecburen yapmak zorundayız bunu. Öncelikle unutmayın ki, bir ton masraf yapmanıza hiç gerek yok, özellikle de konu tırnak bakımı iken. Evde kendiniz bunu gayet pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Özellikle de biz kadınlar için en önemli bakım türü, kesinlikle tırnak bakımıdır. O halde neden evde yapmayı da denemiyoruz? Evde tırnak bakımı nasıl olur, bizler sizlere biraz bundan bahsedeceğiz.


Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?


Kırmızı Oje Nasıl Çıkartılır: Koyu renk ojelere hepimiz hayran değil miyiz? Her ne kadar yazda olsa asla vazgeçemiyoruz, pekala kırmızıdan? Hangi kadın kırmızıdan vazgeçebilir ki? Gerek kırmızı olsun gerek ise de koyu kırmızı bordoya kaçan renkler olsun, bunun için aseton markanız sadece bir faktör olarak gözükür. Çıkarmak istediğiniz zaman oje kalıntıları pek de hoş bir görüntü yaratmayacaktır. Bunun için ise bu tarz ojeleri sürmeden önce muhakkak parlatıcı kullanın.


Asetonsuz Oje Nasıl Çıkartılır: Biz kadınlar her zaman çok kararsız varlıklar olmuşuzdur. Bu bakımdan dolayıdır ki, her zaman acele ederiz. Sürdüğünüz ojeyi hiç beğenmediniz değil mi? Bir an önce çıkartmanız gerekecek ve aseton bulamıyorsunuz, o halde bir kat daha oje sürerek kurumasını beklemeden pamuk yardımı ile silin, gerçekten etkisini göreceksiniz.


Tırnak Kesimi: Bunun içinde kuaföre gitmenize gerek yoktu herhalde? Tırnaklarınızın kesimi için en doğru zaman kesinlikle duştan sonra olacaktır. Tırnaklarınızı kestikten sonra gül kokulu olan vazelinden kullanarak doğal manikür ve pedikür bakımı gerçekleştirebilirsiniz.


Tırnak Törpüleme: Daha sonra ki aşama olarak elleriniz nemlendiricinin etkisini kaybettikten sonra ki aşamada törpü sırası. Öncelikle tırnaklarınızı oval mi yoksa küt mü kullanacaksınız, buna karar verin. Daha sonra ise uygulamaya başlayabilirsiniz.