Mevsimler değişmeye başladıkça gardırobumuzda da haliyle bir değişim yaşanıyor. Ama sorun nereden kaynaklanıyor ki, bizler çoğu zaman o gardırobun önünde saatler geçirerek içimize sinen bir kıyafet bulamıyoruz. Bunun sebebi ise; zamanında aldığımız ama maalesef hiç bir şekilde giymediğimiz ve aynı zamanda kombin dahi yapamadığımız kıyafetlerin olması. Onlar o kadar çok gözümüzün önünde duruyor ki; sanki dolabımızda hiç bir şeyimiz yokmuş gibi geliyor bizlere. Pekala ideal bir gardırop nasıl olmalıdır?


Bedeninize göre kıyafet seçmek: Çoğu zaman bu yaz kesin zayıflayacağım edası ile, kıyafetlerimizi bir beden küçük alıyoruz. Ama maalesef biz onları giymiyoruz çünkü zayıflayamıyoruz veya başka bir beden bulamadığımız için maalesef büyük beden kıyafetlere maruz kalıyoruz. Aslına bakarsanız hata buradan kaynaklanıyor. Siz siz olun bedeninizden şaşmayın.


Klasikler dolabınızda boy göstermeli: Alış-verişe çıktığınız zaman muhakkak almanız gerekenleri almaya dikkat edin. Açıklamak gerekir ise; klasiklerden vazgeçmeyin. Deri ceket olsun veya beyaz gömlek. Bunların hiç bir zaman sezonu geçmeyecektir. Bu yüzden eğer dolabınızda bulunmuyorsa, bir tane alın.


Renkler dostunuz olsun: Elbette her durum için siyah en kurtarıcı renk olarak karşımıza çıkıyor. Ama maalesef siyahtan artık vazgeçme zamanı gelmedi mi? Elbette unutun demiyoruz ama en azından aralarda, başka renklerde katın siyahın yanına, renkleri kendinize düşman etmeyin.


Hayal gücünü devreye sokun: Her zaman dolabınızda mükemmel parçalar olacak diye bir durum söz konusu olmayabilir. Çoğu zamandır ki; insanlar dolaplarında ki her şeyi atmak isterler ama siz bunu yapmayın. Belki o attığınız parçayı çok iyi değerlendirecek şeyler düşüneceksiniz, unutmayın.


Jean'in mükemmelliği: Genellikle herkesin dolabında bir jean bulunur. Ama önemli olan kendinize uygun jean'i bulmaktır. Gardırobunuzda bulunacak olan ve aynı zamanda bedeninizi saracak ve sizi rahat ettirecek, içinde mükemmel hissetmenize neden olacak o jean, dolabınızın demirbaşı olmalı.


Kurallarda kim?: Kuralları yıkmaya davet ediyorum sizler. Kurallar kime göre kural olmuş ki özellikle de moda kuralları. Gayet basit yapılı bir durum. Her zaman için siyah beyaz veya kırmızı kombini yapacak değiliz. Uyumsuzluğun uyumunu yakalamaya var mısınız?