Terziye hepimiz zaman zaman ihtiyaç duyarız. Günümüzde terzilik eskisi gibi rağbet görmüyor gelişen modacılık, mağazaların çoğalması ve şimdilerde internet alışverişi giyim alımını kolaylaştırdı. Hazır bir elbisemi yoksa özel dikim elbisemi o özel ve günlerde aklımıza gelen ilk soru...

Terziye kıyafet diktirmenin avantajlarını ve dezavantajlarını kafamızda canlandırdığımız olmuştur. Özel Günlerimiz de hayatımızda bir defa geçireceğiniz o özel günde kendi hayal ettiğimiz bir elbiseyi diktirmek mi? yoksa hazır alıp giymek mi?

Gençlerimiz Terzileri pek de tercih etmiyorlar mağazada alışveriş yapmak alıp çıkmak onların kolayına geliyor terzileri daha çok orta yaş üstü insanların tercih ettiği ya da bir düğünde mezuniyet günlerinde akla gelen ilk yer Terziler oluyor.

Erkeklerde bazen Terzileri tercih edebiliyor kimi erkekler mağaza mağaza dolaşıp kıyafet yada takım giyip çıkarmaktan nefret ediyorlar o zaman eşleri devreye giyip onların beden ölçülerine göre terzide pantolon yada takım elbise diktirebiliyorlar. Özel Günlerimiz de kendi hayal ettiğimiz elbiseyi tasarlayıp kendi hayal gücümüzle çok güzel bir abiye, ya da nişan elbisemizi diktirebiliriz.

Mağazada seçilen kıyafetler marka nedeniyle fiyatları bizi zorlayabilir fakat terzi çok pahalı markaların tasarımlarını çok uygun fiyata diktirebiliriz özel giyim güzeldir vücudunuza göre dikilir ve özel olduğu belli olur. Kendi renk seçeneklerini çok kolay oluşturabilirsin Elbisenin üzerine olmama ihtimali yoktur kumaş seçiminde yaparsınız tabi Terzilerin bizi anlıyor olması kumaşları kaliteli olması da önemlidir.

Terziler sadece abiye özel günlerin yani sıra günlük kıyafetlerde diktirebiliriz çok güzel gömlekler, çantalar, pantolonlar ve takım elbiseleri ya da sökülmüş bir elbiseyi onarması, yeni alınmış bir pantolon paçasını kısaltmak, kilo vermelerinden dolayı bollaşan kıyafetlerini daraltmak için.

Dezavantajlarını düşünecek olursak Terziler maddi olarak uygun olmayabilir. Her terzi farklı fiyat verebilir tabi birde zaman kaybı yaratabilir bir elbiseyi yada abiyeyi en az üç hafta öncesinden terziye diktirmemiz lazım, beden boyu alınmalı, dikilen elbisenin bedene tam oturması provalar derken baya bir zaman isteyebilir bu durumda bir mağazada zaman kaybetmeden alabiliriz bazen de ölçü vermiş olmamıza rağmen istediğimiz olmayabilir örneğin paça boyunun alınması gerektiğinden fazla kesilmesi ise geri dönüşü olmayan sorundur.

Terziler hayatımızda her an ihtiyaç duyabileceğimiz esnaflardır. Bazen daralma, pantolon boyu, sökükler, yeni bir elbise için Terzilere başvurabiliriz. Terzilerde herhangi bir sıkıntı ve aksaklık yaşamamak için tanınan ve tavsiye edilen deneyimli terzi tercih edilmelidir.