Tüm annelerin en büyük problemi çocuklarını abur cubur tarzı yiyeceklerden uzak tutmaktır. Çoğu bunu başaramazken, bazıları evde kendi yaptıkları abur cubur tarzı ama daha sağlıklı yiyeceklerle oldukça başarılı olabiliyorlar. Karbonhidrat ve yağ açısından zengin olan sosisli milföy böreği kalorisi ise 311. Fakat dışarıdan alınabilecek bir çikolatanın kalorisi en az 500 kalori. Ayrıca kan şekerini aniden yükseltme özelliğine sahip. Sosisli milföy böreğini herkes istediği şekilde yapabilir. İsteyen içine sucukta koyabilir, patates te ama orijinali şöyle...

Malzemeler
· Bir paket milföy hamuru( tahminen içerisinde on iki adet bulunuyor)
· Bir paket aç bitir sosis.
· Bir adet yumurta
· Susam ve çörek otu
· Biraz sıvı yağ veya yağlı fırın kağıdı

Sosisli Milföy Böreği Hazırlanışı:

Sosisli milföy böreği hazırlanışı, milföylerin buzlarının çözülmesini beklemek gerekiyor. Bu arada alınan sosisler ikiye bölünmeli. Bir tanesinin fazla gelmeyeceğini düşünenler büyük paket kullanabilirler.
Buzları çözülen milföy hamurları birer birer tezgaha alınır. İçine sosis sarıldıktan sonra üzerine kesikler atılır. Yumurta sarısı sürüldükten sonra susam serpilerek 200 derecede ısıtılmış fırında pişirilir. Ama böyle büyük olur, lokmalık olsun diyenler için sosisleri milföye sardıktan sonra bıçakla birer lokmalık kesilerek servis yapılabilir.
Servis tabağında çok güzel bir görüntü sergileyen bu tarifin yanına yoğurt soslu başka bir tarif eklenebilir. Ayrıca kadın toplantılarında ve doğum günlerinde oldukça pratik ve hızlı bir tarif olan milföylü sosisli börek masada göz doldurabilir. Aniden gelen misafire çayın yanında ikramlık olarak sunulabilir.
Küçüklerin de severek yiyeceği milföylü sosisli bu börek günlük aperatif yiyecekler arasında da harika bir seçim olabilme özelliğine sahip. Tarifi uygulamanın değişik yöntemleri arasında milföy hamurlarını rulo yaptıktan sonra düz olarak küçük kesikler atmakta var. Kabardıktan sonra mükemmel bir görüntüsü oluyor.