Yaz geldi ve kilolarınız ile başınızın dertte olduğunu biliyorsunuz. Ancak yine de kendinizi tatlı ve kalorisi yüksek olan diğer besinlerden uzak tutamıyorsunuz. Bugün sizler için son derece özel bir tatlı tarifi hazırladık. Marsmallowun eğlenceli ve bir o kadar da lezzetli bu tarifine bayılacaksınız. Eğer diyetteyseniz ve canınız gerçekten kaçamak yapmak istiyorsa o zaman yaptığınız kaçamağa değecek S’Mores tarifine bir göz atalım.
2016 yılına bomba gibi düşen ve yapması bir o kadar basit olan marshmallow tatlısını hala denemediniz mi? O zaman bu tarifi gördükten sonra ona bir şans vermek isteyeceksiniz. Yapımı oldukça basit olan bu tatlının tadı da bir o kadar lezzetli. Kalori bakımından biraz fazla zengin olsa bile tatlıyı yerken aldığınız kalorileri hiç dert etmeyeceksiniz. Peki, bu şahane tatlının tarifine bir göz atalım.
Tatlı oldukça basit olduğundan çok fazla malzemeye ihtiyacımız olmayacak.

Malzemeler
-1 paket Marshmallow
-1 paket Pötibör bisküvi
-100 gr çikolata(İsteğe bağlı olarak bitter ya da sütlü çikolata olabilir)
-Suffle kabı ya da fırın kabı(isteğe bağlı)
-Kabı yağlamak için tereyağı

Hazırlanışı
S'Mores Dip’in hazırlanışı oldukça basit. İlk olarak tatlınızı yapacağınız kabı az bir miktarda tereyağı ile yağlayın. Ardından çikolatanız tablet şeklindeyse onu kırın ve küçük parçacıklar haline getirin. Kırdığınız çikolataları kabın içine alın. Daha sonra elinizde bulunan marshmallowları çikolataların üstüne yan yana olacak şekilde sıkıştırarak dizin. Aralarında boşluk bırakmamaya özen gösterin. Önceden ısıttığınız 180 derecelik fırına tatlınızı yerleştirin ve marshmallowların üstü kızarana dek bekleyin. Bu yaklaşık 5-7 dakika sürecektir. Marshmallowların üstü iyice kızarınca tatlınızı fırından alın ve soğumadan servis yapın. Servis için de yanına pötibör bisküvileri koymayı unutmayın. Afiyet olsun!