Mutlu ve Uzun Soluklu Bir İlişkinin Olmazsa Olmazları

Son yıllarda bir çok kişinin dert yandığı şeyler arasında yer alıyor uzun soluklu ve ciddi bir birliktelik yaşayamamak. Oysa mutlu ve uzun süreli, güven verici bir ilişki hepimizin ihtiyacı olan bir şey.
Güven
Mutlu bir ilişki için olmazsa olmaz şeylerin başında güven geliyor. Güven duygusu eksik olduğunda sürekli partnerin davranışlarını, söylediklerini gözden geçirmeye ve sürekli bir tedirginlik haline neden olur.
Şefkat
Karşılıklı şefkat duygusu da son derece önemli. İlişkinin durumu kötüye gittiğinde pişman olacağımız kalp kırıcı sözler söylemek yerine daha ılımlı yaklaşmak gerekiyor.
Fedakarlık
İlişki aynı zamanda hayatı ortak bir şekilde paylaşma şekli de olduğu için hayatınıza ilişkiden önceki haliyle devam etmek tam anlamı ile mümkün değil. Ancak her ikinizin de kendi yaşantısı, kendi arkadaşları ve hobileri, ilgi alanları olduğunu kabul etmek gerekiyor. Farklı ilgi alanlarına sahip olmanız nedeniyle ve kendi yaşantınızın da kontrollerini kaybetmeden ilişki sürecini sağlıklı bir şekilde sürdürmek için gün içinde kendinize ait zamanlar belirleyerek bağımsız zamanlar geçirmeniz de ilişkinin nefes alması için son derece önemli.
İletişim
İletişimsizlik çağımızın temel sorunlarından biri ve ilişkinin sağlıklı ve mutlu bir şekilde devam etmesi için temel yapı taşlarından birisi. Ancak günümüzde pek çok çift sorunları ve duygularını açıkça dile getirmemektedir ve bu nedenle ilişkilerde sık sık tartışmalar ortaya çıkmaktadır. Sorunu görmezden gelmek de yapılan en ciddi hatalardan.
Sadakat
Karşılıklı sadakat, koşullar ne olursa olsun partnerin yanında durmayı da gerektirir. Yani sadakat sadece karşınızdaki kişiyi fiziksel olarak aldatmak demek değildir. Her durumda destek göreceğinizi bilmek ilişki için önemlidir.
Affetmek
Her ilişkide elbette bir çok hatalar yapılır, kimileri daha ciddi kimileri daha göz ardı edilebilir olsa da affetmeyi bilmek ilişkinin devamını sağlar. Bu nedenle sorunları konuşarak halletmek ve kişilikten ödün vermeyi gerektirmediği sürece basit ve konuşarak çözülebilir hatalarda affetmeyi bilmek uzun soluklu, mutlu bir ilişkinin kapılarını aralamanızı sağlar.