Apple Cihazınızdan Müzik Aletlerini Çalmayı Öğrenin
Eğer bir Apple cihazınız varsa ve müziğe ilginiz varsa telefonunuzu birbirinden güzel müzik programları ile akıllı telefonunuzu müzik aletlerine dünya kadar para dökmeden müzik stüdyasuna dönüştürebilir ve hevesinizi böyle alabilirsiniz.
Eğer sizde benim gibi müziğe uzak bir kişi iseniz müzik aletlerini öğrenmenz bir zor olacak ve zaman alacaktır. Fakat akıllı telefonların hayatımıza girmesi bir çoğu kolaylaştırdığı gibi müzik aletlerini çalmayı da kolaylaştırdı diyebiliriz. Andorid ve Apple Store üzerinde onlarca müzik aleti uygulaması mevcut. Bunlar arasında ücretli olanlar da var ücretsiz olanlarda var. Bizim size anlatacaklarımız ücretli ve en kullanışlı Apple Müzik aleti uygulamalarıdır. Apple akıllı telefonunuza yada İpad tabletinize indirerek bu uygulamaları keşfedebilir ve en azından bir müzik aletini elinize aldığınızda nota bilgisi, ölçü ve kavramları biliyor olabilirsiniz. Bu tür uygulamalar bize çalgı aleti üzerinde tuşlar sunarak es ve akortları öğretecek bilgiler sunmaktadır. Bunun yanında çoğunlukla ingilizce de olsa nasıl müzik aleti çalınır konulu rehberlerine de başvurabilirsiniz.
Öğrendiğiniz müzik aletletlerinin quiz parçalarını çalmayı deneyip seviyenizi görebilir ve yardımcı tuşlardan da yardım alabilirsiniz pratik yapmak amacıyla. Ayrıca ücretli olan uygulamarda çaldığınız parçaları kaydederek Şaheserinizi J arkdaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Notları Öğrenelim

Go! Drum Set ( Haydi Davul Seti! )
Türkçe dil desteği sunan bu uygulama ile notaları ve akrotları öğrenebilir, parçalarınızı kayıt altına alabilirsiniz. Kolay kullanımlı bir arayüze sahiptir. Bunun yanında gelişmiş kütüphanesi ile farklı davul tiplerini de görebilirsiniz. Retina ekranı ile göze hitap etmekte olup çalmak için çalmak için parmak uçlarınız ile ekrana dokunmaznız yeterli olacaktır.Belli bir pratik seviyesine geldikten sonra müziklerini kaydedip arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Ücretsiz olmasından dolay sık sık çıkan reklamlar canınızı sıkabilir. Bunun yanında yukarıdaki videodaki gibi 13 tane davulu eşzamanlı olarak kullanabilirsiniz. Performans videoları kaydederseniz bize haber vermeyi unutmayın.

Hangi Nota Hangi Harfe Karşılık Geliyor
Notalar hangi harfleri ifade etmektedir? Bunu çoçukluğumuzdan beri belki sorgulamışızdır. Müziğe uzak insanların da en merak ettiği bir konudur. Bu sorulara tanıtacağımız Notes! Learn to Read Music uygulaması ise cevap bulabilirsiniz. Uygulamayı yüklediğinizde ekranda nota dizelerini ve notaları göreceksiniz.