Eski film doldurulan fotoğraf makineleri, dijital fotoğraf makineleri derken artık günümüzde neredeyse herkesin cebinde profesyonel fotoğraf çekebileceği bir makine mevcut desek yalan olmaz. 40 megapikselleri gören cep telefonları da günümüzde var. Hal böyle olunca anı ölümsüzleştirmek isyenlerin sayısı da bir hayli fazla.
Fotoğraf çekmeyi seven biri iseniz bu fotoğraflar üzerinde oynama yaparak fotoğrafları birleştirmeyi ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı da seviyorsunuz büyük ihtimal.
Bu yazımız ile telefonda resim birleştirme uygulamalarını tanıtacağız. Android ve App Store üzerinden ücretsiz şekilde edinebileceğiniz bu üç uygulama ile fotoğraflarınızı bir araya toplayarak birleştirebilirsiniz ve son halini sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Programların kullanımı oldukça basit. Tek yapmanız gereken uygulamaları yüklemek ve istediğiniz fotoğrafları birkaç tıklama ile kolaj haline getirip kaydetmek.

Pic Collage

Uygulamayı yükledikten sonra fotoğraf galerinize erişim izni vererek istediğiniz fotoğrafları ve istediğiniz kolaj çerçevesini seçiniz. Fotoğrafların üzerine tıklayrak fotoğrafları işaretleyerek kolajınızı oluşturabilirsiniz.
Kolajınızı oluşturdunuz bundan sonra dış çerçeve seçerek fotoğrafınızı biraz daha süsleyebilirsiniz. Bunun için Çerçeve / Arka Plan seçeneğine dokunun ve uygulama ile gelen hazır çerçevelerden istediğiniz birisini seçebilirsiniz.
Bunun yanında uygulamada fotoğraflarınızın dışında kalan arka plan için de bir seçim yapabilirsiniz yada arka plan rengini değiştirebilirsiniz. Menü’den Change Backround seçeneğini tıklayarak hazır arkaplanlar arasından istediğiniz birisini seçerek kaydediniz. Daha sonra isterseniz galerinize kaydedebilir istersenizde direk İnstagram veya Twitter vs. paylaşabilirsiniz.
Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Insta Picflames – Collage Frame Maker

Uygulamaya giriş yapıp yeni proje oluştur seçeneği ile kolaj oluşturmak istediğiniz bir boş şablon seçiniz. Kolaj üzerinde yer alan boş kısımlara dokunarak alanlara istediğiniz fotoğraflarınızı ekleyiniz ve boyutunu ve büyüklüğünü ayarlayınız. Sıra ile diğer boşlukları da doldurarak kolaj işlemimizi bitiriyoruz. Yine istediğimiz bir çerçeveyi seçerek çerçeve oluşturup kolajımızı Save yada Share diyerek paylaşabilir yada saklayabilirsiniz. Uygulamanın dili ingilizcedir ve ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

PhotoCollage

Uygulamada iki farklı seçenek mevcut. Otomatik yerleştirme ve serbest seçeneği. Seçtiğimiz kolay tipinde seçeceğimiz fotoğrafları seçilen moda göre otomatik olarak yada kendiniz dilediğiniz şekilde ve boyutta yerleştirebilirsiniz. Oluşturduğunuz kolaj çalışmasının arka plan ayarını yapıp istediğiniz deseni seçtikten sonra çalışmanızı kaydetmek isterseniz save menüsünden galeriye fotoğraflarınızı kaydedebilirsiniz. Menü dili ingilizce olmakla beraber ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz.