Tüm dünyayı kısa süre içerisinde kasıp kavuran yeni oyun çılgınlığı Pokemon GO, günden güne daha popüler bir hal alıyor. Oyun neredeyse her gün haber bültenlerinde, haber sitelerinde yer buluyor. Kullanıcı sayısı rekor seviyede artıyor ve sokaklarda pokemon avlayanlar çoğalıyor.

Oyunun temeli pokemonları bulup avlamak ama oyun sadece bundan ibaret değil. Oyun içerisinde çevrimiçi olarak diğer oyuncularla da mücadele ediyorsunuz. Bu mücadelelerden galip çıkmak için de Pokemonlarınızı geliştirmeniz, eğitmeniz gerekmekte. Peki, Pokemon GO: Pokemon Nasıl Eğitilir? Bulduğunuz bir Pokemonun aynısı daha sonra karşınıza tekrar çıkabilir. Aynı olduğu için sakın es geçmeyin. Çünkü aynı olan pokemonları profesöre gönderip karşılığında o pokemona ait şeker kazanıyorsunuz. Bu şekilde şekerleri biriktirip pokemonunuzu evolve ya da power up yapabiliyorsunuz. Power up pokemonunuzu güçlendiriyor. Evolve ise pokemonunuzun evrim geçirmesine sebep oluyor. Bu iki işlemde de pokemonunuz eskisinden daha güçlü oluyor ancak evolve etmek daha ihtişamlı bir pokemona sahip olmanıza yol açacaktır.

Oyunda Gym adı verilen dövüş alanlarını ele geçirmek ve diğer oyuncular ile çevrimiçi olarak giriştiğiniz mücadeleleri kazanmak için daha çok pokemon geliştirmeniz gerekiyor. Burada da yapmanız gereken işlem daha fazla yürümek daha fazla dolaşmak ve yeni pokemonlar avlayarak daha da güçlenmek. Seçtiğiniz takımın Gym'ine kendi pokemonlarınızdan, Gym'i savunmak için bırakırsanız da pokemonlarınızın gelişimi için gereken bazı malzemeleri kazanabilirsiniz.