Sniper Elite TPS türünde keskin nişancılık oyunudur ve İkinci Dünya Savaşı’nın cephelerini oyuncularına büyük bir heyecan ile yaşatmaktadır. Sniper Elite oyununu Rebellion geliştirmiştir. 505 Games de dağıtımcılığını yapmaktadır. 2016 yılı içinde Sniper Elite serisinin 4. oyununun çıkacağı duyurusu sosyal medya sayfalarında yapıldı. Sniper Elite 4’ü Pc, PlayStation 4 ve Xbox One kullanıcıları oynayabilecekken oyunun konsol sürümlerinde 1080 çözünürlükte olduğu da belirtildi.

İkinci Dünya Savaşı’nın geçtiği Sniper Elite serisinin 4. oyunu 1943 yılında İtalya’da geçmektedir ve geliştiricisi Rebellion tarafından yapılan açıklamaya göre gizlilik ögeleri, balistik mekanikleri, müthiş grafikleri ile serinin önceki oyunlarının önüne geçecek Sniper Elite 4. Oyunun hikaye özelliğinin yanı sıra co-op oynanış ve multiplayer özelliği de bulunmaktadır. Sniper Elite 4’te oyuncular Nazi kaleleri, Monte Cassino’yu hatırlatan dağları, ormanları, İtalya’nın sahil kasabaları olmak üzere çok geniş bir alanda serbestliği yaşayacak.

Sniper Elite 4 oyunu için yapılan duyurulardan sonra ise merak edilen Sniper Elite 4 oyunu görevleri oldu. Oyunun daha önceki serilerinde de olduğu gibi amaç gizlilik içerisinde verilen görevleri yapmaktır. Buna karşılık oyuncular istedikleri gibi sesli silahlarda kullanabilmektedir. Yapılan açıklamaya göre de Sniper Elite 4’te bu iki unsurun birleşeceğini anlıyoruz. Sniper Elite 4’te gittiğimiz İtalya’da oyuncuların yöneteceği keskin nişancının adı Karl Fairburne. Benito Mussolini’ye karşı mücadele verecek olan İtalyan direnişçilerde Karl Fairburne adlı nişancımıza destek verecek.

Sniper Elite 4 oyununun mekaniği Metal Gear Solid V: The Phantom Pain’e benzemektedir. Bu yeni mekanikte başla/bitir şeklindeki kapalı haritaların yerini oyuncuya daha fazla serbestlik veren bir sistem bulunmaktadır.

Yapılan açıklamalarda oyunun çıkış tarihi tam verilmedi ama 2016’nın sonbaharında çıkacağı tahmin ediliyor.