2003 yılının Ekim ayında hayatımıza giren Call of Duty bilgisayar oyunu, kısa sürede büyük bir ilgi toplayarak, her sene merakla beklenen bir haber haline gelmiştir. Başta, Microsoft Windows üzerinden oynanan oyun, gördüğü yoğun ilgi sonucu platformlarını genişleterek, oyun konsolları da dahil olmak üzere birçok platform üzerinden oynanabilir hale gelmiştir. Oyunda en ilgi toplayan karakter olan Captain Price ve torunu John Price olmuştur. Oyunun görüntü kalitesi, gerçekçiliği ve dinamik yapısı ile kısa sürede yeni tanıtımının merakla beklendiği bir yapım haline gelmiştir. Genel olarak 2. Dünya Savaşını ve modern savaşları konu edinen Call of Duty, tek oyunculu veya çok oyunculu olarak oynanabilmektedir. Serinin son oyunu olan Call Of Duty: Black Ops 3 oyunundan sonra Call of Duty 2016 resmen duyuruldu. Bir İngiliz dergisinde yapılan açıklamalara göre serinin yeni oyunu Call of Duty: Ghosts 2 adı ile piyasaya çıkarılacak. Yapımını Infinity Ward'ın üstleneceği ve Kasım 2016 tarihinde serinin yeni oyununun sevenleriyle buluşacağı belirtiliyor.

Call of Duty 2016 resmen duyuruldu, haberleri ve yeni oyunun Ghosts 2 olacağını söylemiştik. Peki Call of Duty: Ghosts nasıl bir oyundur? 2013 yılında piyasaya çıkarılan ve Infinity Ward tarafından geliştirilen Call of Duty: Ghosts, The Federation ( Federasyon) adındaki Güney Amerika Devletleri ile Amerika Birleşik Devletleri arasında geçen savaşı konu edinmiştir. Ghosts, ABD'nin oyun içerisindeki timlerine verilen isimdir. Elias, Keegan, Hesh, Merrick ve Logan; Ghosts timinin askerleridir. Rorke ise, geçmişte Ghosts takımına ihanet ederek, oyundaki baş kötü karakter haline gelmiştir. Oyun, Federasyon'un, ABD'nin Odin adlı uzay mekiğini ele geçirerek, ABD'nin önemli bölgelerini ateşlemesiyle başlar. Diğer Call of Duty oyunlarının aksine, Ghosts'ta Logan adında tek bir karakter yönetilmektedir. Aynı zamanda Ghosts ekibinin Riley adında; çevreyi araştırmak ve düşman öldürmek için eğittikleri bir köpekleri bulunuyor.

Call of Duty 2016 resmen duyuruldu haberlerinin ardından, CoD hayranlarının merak ettiği şey ise; Ghosts 2'nin gelecek bir zaman diliminde mi, yoksa günümüzde yakın bir zamanda mı geçeceğidir. 2015 yılında görücüye çıkan serinin son oyunu Black Ops 3 için hayal kırıklığı yaşayan CoD hayranları, bu nedenle Ghosts 2'nin kendilerini tatmin etmesini de bekliyorlar.