Youtube da iki ünlü yayıncısı olan DomIsLive Kwebbelkop’un kanalları kapatıldıgı açıklandı . İki kullanıcının toplam da 1.4 milyon aboneye sahip olan kanallardan Kwebbelkop’un 800 bin fazla, DomIsLive’ın ise 600 bin adet takipçisi vardı en son.
İki yayıncının’ın neden banlandıkları henüz açıklıga kavuşturulmadı neden banlandıkları ne Yotube ne de kanallar tarafından bir şekilde açıklanmadı sadece bi kanal tweet atmış. DomIsLive, genel olarak kanalında GTA 5 hilelerini oyunun açıklarını ve akrobatik hareketleriyle meşhurdu.Bu yüzden banlandıgını düşünüyorduk fakat Kwebbelkop ise hiçbir kural dışı paylaşımı yapmıyordu.

DomIsLive,Resmi Twitter hesabından attıgı bi tweete , (Youtube yine saçmaladı, yeniden engellendiler dedi.) Kwebbelko’dan ise henüz bir açıklama yok. En son açıklamada DomIsLive, yakın zamanlarda kapatılan kanallarını tekrar geri alacağını dile getirmişti. Benim kişisel yorumuma göre GTA5 açıkları paylaştıgı için kapatılmıştır DomIsLive diger kanal hakkında hiç bir fikrim yok bunu dile getirmek isterim. Yotube bu hatayı ilerki zamanlarda telafi edeceginü düşünüyorum kanal hayranı oldukça kızgın çünkü yotube bunu göz ardı edemez.