THY Avrupa Liginde sona gelindi. Ruslar, bu yılki şampiyonada büyük başarılara imza attı. Başarısı ile dikkatleri yeterince üzerine topladı ve MVP Rusya’dan seçildi ve tüm dikkatler üzerine çekildi. Anthony Randolph adlı Rus oyuncu, bu yılın MVP’si oldu. Yani bu yılki şampiyonanın en değerli oyuncusu olarak seçildi.

Basketbol THY Avrupa ligi top 16 turunda başarılı Rus oyuncu, dikkatleri toplamayı başardı. Yetenekli oyuncusunun başarısı gözlerden kaçmadı. 8 haftadır süren mücadelelerde, maçlar çeşitli heyecanlara sahne oldu. MVP Rusya’dan seçildi ve böylelikle Rusya, bu yılın yıldız ülkesi oldu. Oldukça çekişmeli giden ligde heyecan hep taze tutuldu. Rus temsilci takımı Lokomotif Kuban’nın oyuncusu Anthony Randolph, MVP seçildi. ABD’li pivot, şampiyonada toplam 43 indeks topladı. Son maçta Lokomotif Kuban, Hırvat takımı olan Cedevita Zagreb’i konuk etti. Maç sonucunda 87-63 olarak Rus takımı kazandı. 10’da 9 ikilik başarılı isabet tam 28 sayı attı. Herkesi şaşırtan bu rakam, oyuncuya büyük ödül kazandırdı. Ek olarak 13 adet doube double ribaund yaptı. Anthony Randolph, bunların yanı sıra çekişmeli geçen maçta 5 adet asis yaptı. Böylelikle başarılı basketbol oyuncusu Anthony Randolph, bu sezonun en yüksek 2. İndeksini topladı. Böylelikle haftanın MVP’si olmaya hak kazandı. Başarılı basketbol oyuncusunun geleceği merak ediliyor. Kariyerine nasıl devam edeceği ve nasıl teklifler alacağı merak uyandırdı.

Haftanın en iyi oyuncusunun yanı sıra, en iyi olan 2. ve 3. basketbol oyuncuları seçildi. CSK Moskova Rusya temsilcisi olarak Khimki takımını konuk etti. Bu takım da ciddi farkla maçı kazandı. MVP Rusya’dan seçildi ve Rusya bu başarıyla yetinmedi. Maç sonucu 108-98 olarak Rus takımına başarı getirdi. Nando de Colo ve Milos Teodosic haftanın diğer en iyileri oldu. Maçta De Colo da 28 indeks topayarak başarı gösterdi. 8 asist yaparak 4 adet de ribaund yaptı. Aynı zamnada 2 kez de top çalmayı başaran oyuncu, 27 indeks puanı topladı. Anadolu Efes oyuncusu da başarısı ile Teodosic’le birlikte en iyi 3. Oyuncu oldu.