Teknoloji dünyası hızla gelişirken, Türkler ve Türk şirketler çalışmalarını sürdürüyor. Daha önceden var olan ve piyasaya yeni girmiş olan çok sayıda Türk yapımı sosyal ağ bulunuyor. Her biri birbirinden eğlenceli ve kolay kullanımlı ağlardır. Kullanmaya başladığınızda bazılarının yabancı ve popüler sosyal ağlardan bile daha iyi olduğunu görebilirsiniz.
Friendplants
Bulunduğunuz anda arkadaşlarınızın neler yapıyor olduklarını gösteren, son derece kullanışlı bir sosyal ağdır. Yapıyor olduğunuz etkinlik, olay ya da durumları bildireceğiniz gibi, yapmayı planladığınız etkinlikleri de buradan paylaşabilirsiniz.


Peplr
Yer, fotoğraf ve yazı paylaşabileceğiniz, bir nevi Twitter yazılımının Türk versiyonu niteliğindedir. Sade tasarımı kullanım kolaylığı getirir.


Freelyshout
Rahat ve eğlenceli kullanımıyla ön plana çıkar. İlerleyen süreçte kullanıcı sayısında artış bekleniyor.


E soysal
Ülkenin yeni sosyal ağları arasında yer alır. Kullanıcı sayısının fazla olup olmayacağı ve ne kadar ilerleyebileceği gelecek süreçte belli olacaktır.

İnterformed

Facebook sosyal ağı benzeri bir yazılıma sahiptir. Kullanıcı sayısı henüz çok değildir.


Kimdir.com
Farklı sosyal ağlar ile giriş yapmanın mümkün olduğu, beta olarak yayınlanan bir sosyal ağ olmaktadır. Sosyal ağlarda bulunan hesapları, bir yerde toplayan yazılımdır.


Whispto
Ses kayıtları ile işlevsellik gösteren eğlenceli bir ağ nitelindedir. En fazla 1 dakikalık ses kaydı yapılır. Yazmak v.b etkileşimlerden hoşlanmayanlar için, pratik ve ideal bir ağdır.


Curbaa
Yeni arkadaşlar edinmek, sevilen şeyleri paylaşmak v.b şeyler için kullanılabilecek, Türklerin yapmış olduğu ideal bir sosyal ağdır.


Raamy
Esas olarak ticari kullanım için üretilmiş bir ağ çeşididir. Arkadaş takibini yapmanızın yanı sıra bu ağda, çok sayıda firmanın bilgileri bulunur.


Ahsar
Çok sayıda özelliği bakımından twitter benzeri olan bu ağ, twitter kapandığı zaman çıkarılmıştır. Milletvekillerinin destek verdiği bu yazılım, hükümete yakın kişiler tarafından sık kullanılır. Hızlı gelişim göstermesi, geleceğinin parlak olabileceğini gösterir.


Quup
İlk defa çıkan Türk işi sosyal ağ niteliğindedir. Alt yapısı sağlam olup, kullanımı çok kolaydır. Kullanım sıklığı çok değildir, lakin yeni eklenen bir takım gelişmeler ile kullanımı artacaktır.