IOS işletim sisteminde yerini alan canlı yayın özelliğini Facebook kendi sisteminde aktif etti. Yakın zamanda Android işletim sisteminde yer alması öngörülen canlı yayın özelliği için program kullanmaya gerek var mı? Canlı yayın özelliğinin facebook’ta kullanılmaya başlanması ile Facebook kullanıcı sayısının daha da artacağı konuşuluyor.

Amerika’da öncelikle kullanılmaya başlayacak olan canlı yayın özelliği Avrupa ve sonrasında tüm dünyada yaygınlaşarak büyük bir kitleye ulaşacağına kesin gözüyle bakılıyor. Facebook Live yani Facebook Canlı Yayın özelliğinin IOS sistemine bağlı olarak 30 ülkede kullanıldığı biliniyor.

İlerleyen zamanlarda IOS’ta diğer ülkelerde de kullanılmaya başlayacak olan Facebook Live Pek çok kullanıcı daha edinecek gibi görünüyor. Canlı Yayın özelliği takip eden kullanıcıların çoğunluğunun Android kullanıcı olduğunu belirten Facebook bu sayede Android İşletim sistemi dahilinde kullanıcı sayısını arttırmayı planlıyor.

Çok yakın zamanda kullanıma sunulacak olan Facebook Live sonrasındaki birkaç hafta içinde Ülkemizde de kullanılacak . Sadece güncelleme yaparak başka programa ihtiyaç olmaksızın kullanılacak olan Facebook Live , Android ve IOS kullanıcıları için kolay kullanım sağlıyor.
Canlı yayın özelliğini IOS cihazlarda geçen yılın ocak ayında ABD’de başlatan Facebook yalnızca birkaç gün içinde dünyadaki 30 Ülkeye yayıldı ve hızla yayılmaya devam ediyor.

Facebook canlı yayın furyasına katılma adımını geçtiğimiz yıl Ağustos ayında atmıştı. Periscope ve Meerkat gibi uygulamalarla beraber gittikçe popülaritesi artan canlı Yayın furyasına katılmayı hedefleyen Facebook çok yakında bu özelliği tüm dünyaya sunuyor.

Daha evvel bilindiği üzere bu sistem hesabı onaylanmış kişilerce kullanılıp kısıtlı idi. Son güncelleme sayesinde bu kısıtlamalar kalktı ve artık herkes bu özelliği kullanmaya hazır hale geliyor. Şimdilik Amerika’da kullanılan sistem çok yakında herkes tarafından kolaylıkla kullanılacak. Amerika’daki kullanıcıların canlı yayına olan ilgisini gören Facebook bu sistemi tüm dünyaya yaymak için önemli ve hızlı adımlar atıyor.

Facebook kullanıcılarının artması sisteminde başarıya ulaşmasında oldukça önemli bir rol oynuyor. Canlı yayın bugün hemen herkes tarafından merak edilip uygulanmak istenen bir sistem olunca Facebook vakit kaybetmeden bu sisteme dahil oldu. Bu sistemi kullanmak için biraz zamana,, adroid yada iphone telefona sahip olmak yeterli görünüyor.