Merhaba forumay.com severleri bu gün Twitterde az sayıda kişide olan çevirmen rozeti almayı anlatacagım

-İlk Olarak Çevirmenlik Yapmak İçin https://translate.twitter.com/home adresine girerek twitter hesabımıza giriş yapmamanız gerekiyor.

-Giriş yaptıktan sonra karşımızdaki sayfadan çeviri yapabiliriz %100 olanlar artık çeviri yapılmaz sadece oylanabilir bunu dikkate almanız gerekmekteKarşımıza Gelen Sayfada Bitmemiş Alanlardaki Çevireleri Yaparak Rankımızı Düşürebiliriz.Peki nasıl olacak bu iş derseniz ingilizce olarak verilen cümleleri türkçeye çevirip kaydetmek veya yapılmış çevirileri oylayarak düşürebiliriz 100 ranktan başlar düşdükce dahada yaklaşırsınız.

Önceden çevirmen rozetini almak kolaydı fakat Twitter 6 Haziran 2012 tarihinden itibaren yaptığı bir değişiklikle çok zor hale geldi. 5. seviyeye gelen kullanıcıların rozetlerini geri aldı.Bunun Sebebi Sadece oylama yaparak alınabiliyordu Twitter Bunu Engellemek için degişiklik yaptı

Yani Artık sadece oylama yaparak degil siizn kendi yaptığınız çevirelerinde oylanarak onaylanmasıda gerekmekte.İnglizcesine güvenen arkadaşlar için kolay ve çok hoş görünüme sahip bir rozet alabilirsiniz profilinize deger katar.